Světový den štědrosti a dobrých skutků slavíme 1. 12.2020 dobročinnou sbírkou. Pomozte vytvořit nový domov pro šest mladých lidí s PAS. Je to první krok na cestě k lepší budoucnosti všech lidí s autismem.

Kdo jsme

Jsme rodiče a sourozenci dnes už dospělých lidí s autismem. Společně jsme založili neziskovou organizaci Tady to mám rád, z.s., která od roku 2011 intenzivně pracuje na vybudování pobytové služby rodinného charakteru pro mladé lidi s autismem. Proč tady to mám rád? Protože tak si představujeme domov. Místo, kde se cítíme bezpečně. Místo, kde se k nám hezky chovají. Prostě místo, kde je nám dobře.

Není nám lhostejný osud našich blízkých a věříme, že každý člověk má právo na důstojný a plnohodnotný život dle svých individuálních schopností. Mít jakýkoliv hendikep by nám v tom nemělo bránit a přesto, že dle statistik každé 100. narozené dítě trpí autismem, existují například v Jihomoravském kraji pouze dvě pobytová zařízení, která jsou doživotně obsazena. Naším cílem je zajistit důstojné bydlení na míru potřeb pro 6 mladých dospělých lidí s autismem, kteří potřebují vysokou míru podpory. Nyní stojíme na dosah jeho naplnění díky projektu Nový domov.